Ve městě, které leží v Plaské pahorkatině a v nadmořské výšce 382 metrů, si lze prohlédnout řadu památek a pamětihodností. Například barokní kostel svatého Václava na náměstí, klasicistní synagogu, socha svatého Jana Nepomuckého na náměstí, zámek a mnohé další.

Nás ale zaujala kaple Navštívení Panny Marie na vrchu Kalvárie severovýchodním směrem od města a křížová cesta, která k ní vede. Prohlédněte si ji prostřednictvím snímků Jaroslava Kreisingera! Současná křížová cesta byla vystavěna v roce 1883 a roku 2014 byla dokončena celková oprava. Křížová cesta začíná u sousoší Piety nad hrází rybníka a končí u kaple na Kalvárii. První zastavení se nacházejí překvapivě v městské zástavbě. Celkem se jedná o 14 kamenných sloupků, v jejichž hranolových kapličkách na dříku jsou vymalované obrázky. Poutní kaple Navštívení Panny Marie vznikla okolo roku 1745 podle návrhu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Tuto významnou barokní stavbu financoval Jan Václav z Bubna a Litic. Postavena byla na čtvercovém půdorysu se zkosenými rohy a na vnější straně s konkávně probranými nárožími.

Podél křížové cesty vede červená turistická značka. Autem lze zajet asi do půlky trasy, ale lepší je určitě nechat vůz ve městě a v klidu se projít pěšky.

Na Masarykově náměstí byl instalovaný vánoční symbol
Vánoční smrk pro Rokycany vyrostl na Kotli