HRÁDEK - Staročeské máje jsou v sobotu pro Hrádek prestižní záležitostí. Jde už o 23. ročník v režii pionýrské skupiny a s podporou vedení města. Dění startuje jarmarkem v devět hodin před Domem kultury. V 10 hodin tu mladí lidé zatančí Besedu a pak se vydají na okruh po Hrádku. Vrátí se kolem 16. hodiny, kdy dojde na vyhlášení Májovnice 2024 včetně vydražení čelenky. Od 20 hodin nechybí taneční zábava, opět v jejím průběhu účastníci zopakují Besedu.

Zdroj: Deník/Filip Nekola

ROKYCANY - Areál na Jižním předměstí je v sobotu od 9 hodin dějištěm okresního kola soutěže mladých hasičů. Plamen 2024 obsahuje několik disciplin (štafeta, požární dvojice, útok, další štafeta nebo 60 metrů s překážkami). Rušno bude na dráze i na hřišti až do podvečerních hodin.

ROKYCANY - V sousedství hasičského zápolení se v sobotu 25. května uskuteční Indiánský den pro všechny šikovné kluky a děvčata. Na louce za Domem dětí a mládeže je pro zájemce připravena Indiánská vesnice, desítky soutěží, lanovky, střelba z luku a vzduchovky, jízda na koních i ukázky zájmové činnosti v Domě dětí. Akce potrvá od 10 do 16 hodin a pořádají ji DDM za výrazné pomoci ČSOP Kulíšek a města Rokycany (Projekt prevence kriminality).

ROKYCANY - Ve Švermově ulici 436 (Zajícovi) se v sobotu 25. května dopoledne (9.30 až 11.30) koná swap zahrádkářských přebytků. Třeba jen tak se sousedským posezením nebo výměnou či prodejem sazenic, cibulek či semen. A paní domu prý upeče něco na zub.

LITOHLAVY - Závěrečný koncert 16. ročníku koncertního cyklu Kruhu přátel hudby se koná v neděli 26. května od 17 hodin v kapli na Vršíčku u Litohlav. Odjezd autobusu je v 16:15 hodin od objektu banky na Masarykově náměstí.

HRÁDEK - Pionýrská skupina Hrádek pořádá v neděli 26. května 4. ročník dětské pohádkové stezky Z Pohádky do Pohádky. Start od mostu ve staré části města je od 13 do 14.30 hodin.