ROKYCANY - Začínáme v okresním městě, nabízejícím dvě setkání. V evangelickém chrámu (Jiráskova ulice) začíná program úderem 18. hodiny. Varhanním preludiem i pobožností, aby se vzápětí prezentovali mladí houslisté z umělecké školy. Následuje vystoupení souboru Loli Ruža, sboru Barvičky a zhruba od 20. hodiny vernisáž obrazové výzdoby modlitebny a kostela. Po prohlídce objektu včetně připomenutí sta let existence sboru dění vrcholí společným zpěvem a modlitbami.

Muzejní noc se uskuteční také v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka. Od 16 do 22 hodin a nabídne možnost podívat se do zařízení jinýma očima. Bude úzce svázána s výstavou Umění léčit. Přímo v expozicích budou připravena stanoviště se zábavnými úkoly pro děti i dospělé, které je provedou dějinami lékařství a léčitelství od pravěku po současnost. Součástí akce bude i tvořivá dílna a možnost vyzkoušet si první pomoc v praxi. Vstup je zdarma.

OSEK- Kostel Panny Marie Nanebevzaté je dějištěm pořadu, který potrvá od 17 do 20.30 hodin. Obnáší vyzvánění zvonů, tvořivé dílny a aktivity pro děti, prohlídku kostela, koncert hudebního tria Raava nebo hudbu evropského vrcholného středověku.

STUPNO - Chrám svatého Vavřince bude v pátek zpřístupněn od 19 do 23.15 hodin. Proč bychom se netěšili je vystoupení sboru divadla J. K. Tyla v Plzni (19.30) a o hodinu později mají sólo členky místního sboru. Na varhany zahraje Marie Sudová. Hudební vystoupení bratrů Pechmannů z Břas začne ve 21.45 (se skladbami Karla Kryla) a ohňová šou s hudbou za kostelem je tečkou za akcí.

LIBLÍN - Liblínský kostel sv. Jana Nepomuckého startuje v pátek ochutnávkou mešních vín. Po prohlídce chrámu následují tématické hry pro děti a od 18 do 19 hodin pěvecké vystoupení sboru z Čisté.