„Ve čtvrtek odpoledne, kdy ryby prodáváme, tu bývá pořádný frmol,“ sdělil šéf Rybničního střediska J.C.M., Zbiroh, Radek Jandera. „Lidé sice chodí i jindy a pokud tu nenatrefí jen na hlídače, že jsme u rybníků, také je nepošleme pryč. Toho kapříka, či jinou rybu, si odnesou,“ dodal.

Kařezský horní sádky zaplnil 146 metráky kapra, 8 metráky amura a 13 q lína. „Už předchozí letní odlovy naznačily, že ryby by mohly být kapitální. „Třeba kapři dosáhly průměrné hmotnosti 2,85 kilogramu,“ pochlubili se rybníkáři. „To si odneseme na Vánoce pěknou velrybu,“ mínil chatař Pavel Tichý. V souvislosti se zazimováním letoviska se přijel předzásobit i šupináči. „Oni v mrazáku na svátky počkají; když je nesníme dřív,“ smál se.

Už v úterý a středu se zaplní další nádrže sádek. Na tyto dny připadl výlov Kařezského dolního.

Na další mokré žně si ale pak rybníkáři hezky dlouho počkají. Hned 16. října totiž nastupují na hráz vyprázdněného rybníka stavbaři. Musí zbourat staré a postavit nové vypouštěcí zařízení. „Podle hodnocení nebezpečí na majetku a lidských životech patří 37hektarový Kařezský dolní do třetí kategorie. Do první a druhé spadá Orlík a podobné vodní giganty. Jestliže se při kontrole přišlo u Kařezského na průsak, musíme rychle zareagovat,“ uvedl Jandera.

Počítá, že práce je vyjdou asi na dva miliony. „Sice jsme zažádali ministerstvo zemědělství o dotaci, ale začít musíme ze svého, aby se práce rychle uskutečnily. Je na ně tak čtrnáct dnů,“ vysvětloval Luděk Hůlka ze řediteltsví. Rybníkáři totiž potřebují slovit ještě Cekovský rybník, odkud teče voda právě do Kařezského dolního. „Po zkouškách díla začneme Cekovský pomalu upouštět, a tím zatápět Kařezský. Kolem dvacátého listopadu máme v plánu v Cekově lovit,“ informoval Jandera.

Navzdory finanční náročnosti prací ale počítá, že ceny vánočních ryb zůstanou přibližně stejné jako v předchozích letech.