Dnes zamíří do Zbiroha zajímavá návštěva. Poprvé sem oficiálně zavítá kardinál Dominik Duka a při této příležitosti bude sloužit i bohoslužbu.

Host však hodlá dorazit s větší časovou rezervou, protože má i další program. Celebrování mše nejvyšším představitelem římsko-kato-lické církve u nás je v kostele sv. Mikuláše naplánované na 16. hodinu.

„Určitě se kardinálovi pochlubíme i novou přístavbou městského úřadu, kde čekáme už jen na dovybavení nábytkem," informoval starosta Jiří Pražský.

Kromě toho ale kroky hlavy katolické církve u nás budou překvapivě směřovat také na sportovní pole tedy na fotbalové hřiště. Kardinál je sice příznivcem kopané, ale tentokrát byl důvod zájmu ještě pádnější.

„Půlka hřiště je totiž naše a zpola patří pozemek Pražskému arcibiskupství," objasnil Pražský. Snahou místních sportovců je samozřejmě získat pod svou správu území celé a podle starosty se k této možnosti druhý spolumajitel zatím nestaví odmítavě.

„Jedná se o pás pozemku, který zčásti zasahuje hrací plochu, okolí a vede až pod klubovnu. Kdysi vlastník tuto nemovitost odkázal církvi. My bychom teď území rádi získali. Chceme žádat o dotaci a v tom případě je třeba vždy dokládat, že jsme majiteli pozemků. Proto bychom rádi plochu získali," objasnil předseda fotbalového klubu TJ Město Zbiroh a zároveň místostarosta Petr Kugler.

Více informací v pátečním vydání Rokycanského deníku.