Obec, dokonce včetně školy, se na tuto událost připravuje ve velkém. Potvrdila nám to i ředitelka tamní ZŠ Jana Nosková: „Podnikatelský ples je pro nás důležitou akcí,“ konstatovala a hned objasňovala, že výtěžek z plesů pravidelně dostává škola, aby mohla z těchto peněz pořídit věci, na něž by jinak rozpočet jen sotva stačil.

„Třeba výškově nastavitelný nábytek do mateřinky či vybavení školní jídelny, počítačové stolky, nové radiátory, podlahové krytiny…,“ vypočítávala užitek. Poznamenala také, že dokladem další výborné spolupráce s obcí jsou prostory pro tělesnou výchovu, které dostali školáci v sokolovně k dispozici. Cenila si rovněž toho, že pro zájmovou činnost bude moci škola v sokolovně využívat i klubovny.

Děti zato teď na oplátku pomohly při výzdobě sálu. Namalovaly osm velkoformátových prací a do tomboly přispěly keramickou tvorbou. „Malovali jsem louky, les, rybníky, sebe, zvířátka – zkrátka okolí Kařeza,“ pochlubila se i za kamarády čtvrťačka Pavla Hříbalová.

„Vážím si také přístupu všech podnikatelů, kteří nám při realizaci záměru pomáhají buď finančním nebo věcným darem. Bez této pomoci bychom se prostě neobešli,“ dodala ředitelka a vzkazuje: „Přijďte první ples v kařezské sokolovně podpořit. Jednak uvidíte, čeho obec dosáhla, Kromě toho v novém prostředí se vždycky dobře pobavíte a hlavně – z vaší zábavy budou mít užitek i děti.“

Vstupenky jsou k mání v obecním úřadě, nebo před plesem přímo na místě.