Přestavbu objektu, kam zatékalo a celkově byl velice zchátralý, uskutečňovala obec s finanční dopomocí evopských peněz – z Regionálního operačního programu jihozápad. Trvala od září do dubna, s využitím překlenovacího úvěru.

„Největším oříškem byla totálně zchátralá, zplesnivělá a zvlhlá pódiová část a potom sklepy. Obojí je zcela nové. Jinak se opravovala i spoustu další věcí – od zdiva, přes střechu, jinak řešený vchod, dveře, okna, fasádu až po elektrické, vodovodní a plynové rozvody,“ vypočítával starosta Václav Krofta.

Sedmého května vydal zbirožský stavební úřad kolaudační rozhodnutí o užívání stavby. Do konce měsíce musí Kařezští odeslat závěrečnou monitorovací zprávu, včetně žádosti o vyplacení slíbené dotace. „Doufáme, že jsme všechny Evropskou unií nastavené podmínky a požadavky splnily a že shledají všechno bez závad,“ dodal starosta.

Uznatelné náklady podle obce dosahují výše devatenácti milionů a 213 tisíc korun, dalších padesát investoval Kařez ze svého rozpočtu. V rámci přestavby sokolovny vznikly také klubovny, aby se místní spolky i oddíly měly kde scházet.

Jan Bouda za turistický oddíl Mravenci sdělil, že děti už se na klubovnu moc těší a prostor, který budou moci využívat, že je světlý a pro pětadvacet malých turistů skvěle prostorný. Fungování sokolovny se nemohou dočkat ani pedagogové z místní školy a jejich svěřenci. Využívají totiž velký sál zařízení jako tělocvičnu. „Zároveň budeme mít kde pořádat i různé besídky, školní akadmii a podobně,“ uvedla ředitelka Jana Nosková.