„Dali bychom vám rádi více, jenže není z čeho. Jsme závislí na daních,“ posteskl si při sobotní valné hromadě starosta obce Václav Krofta. Připomněl účastníkům čerpání dotací, kde je však jednou z podmínek založení mládežnického družstva. Současný věkový průměr třiceti členů se pohybuje kolem padesátky.

O tom, že se ale blýská na lepší časy, svědčilo vystoupení velitele Václava Hrabáka: „Podařilo se sestavit další soutěžní tým. Snad se konkurence pozitivně projeví, neboť loni jsme startovali jen na memoriálu v Cheznovicích a skončili pátí.“

Kařezští, kteří existují už od roku 1897, budou až na zmíněnou nepříjemnost s vozidlem vzpomínat na letopočet 2009 v dobrém. „Získali jsme nové čerpadlo, pět obleků pro záchranáře z kraje, další dva z okresu a k tomu čtvery nové boty. Podíleli jsme se rovněž na cvičení v nedalekém sile,“ připomněl Ladislav Houba, který jednání řídil.

Součástí sněmování bylo rozšíření revizní komise o dva členy a volba zástupce na okresní shromážděni. Na 20. března sbor chystá hasičský ples a poté pro dříve narozené setkání s dechovkou.