Pro kařezské hasiče měl však ještě jeden významný rozměr. Výjezdová jednotka SDH je od 1. července 2018 zařazena do JPO III. „Znamená to, že se mění okruh našich zásahů. Nejen přímo v obci, kde musíme být první, ale vyjíždět budeme i do okolních měst a vesnic. Včetně rozsáhlého prostoru Brd,“ zdůraznil starosta sboru Lukáš Pěnkava.

Povýšení záchranářského týmu souvisí s oficiálním otevřením nové zbrojnice. V sobotu před 13. hodinou se u červeně laděné dominanty v centru Kařezu sešly zhruba tři stovky lidí – patriotů obce, přátel ze sousedních sborů, hostů, atd. „Že jsme navýšili majetek o čtrnáct milionů, je příjemné, ale ne nejdůležitější. Sbor získal odpovídající zázemí a poděkovat musím především své zástupkyni Simoně Bejčkové.

Věnovala se žádosti o dotaci i stavebnímu dozoru,“ prohlásil starosta obce Václav Krofta. Vysekl poklonu i manželkám a přítelkyním hasičů, kteří tu strávili spoustu času při dokončovacích operacích.
Miloslav Michalec za krajský úřad připomněl investice do základní i mateřské školy, parkoviště, rekonstrukci úřadu a navrhl přihlásit zbrojnici do soutěže Stavba roku. Kromě této instituce Kařezským finančně pomohlo ministerstvo vnitra.

Následovalo vysvěcení objektu, vystoupení těch nejmenších a pak už si zájemci prostory mohli důkladně prohlédnout. V přízemí bude zaparkovaná technika sboru a vozový park se prý od září rozšíří o velkoobjemovou cisternu z Březiněvsi u Prahy! V zadním traktu budou navíc uskladněny obecní mechanismy. První patro slouží jako sociální zázemí i zasedací místnosti.

„Kařezský sbor registruje v současnosti 46 dospělých a dvaadvacet dětí,“ dodal pokladník Karel Černý.