Čtvrteční večer byl hektický. Na vlastní kůži to poznali v Kařezu, Radnicích a neprůjezdný byl v jednu chvíli Dobřív. „Průtah obcí je zcela pod vodou,“ potvrdil starosta Jiří Ondřejíček. Jednoduché to neměli ani motoristé v okresním městě. Po Šťáhlavské se valil mohutný proud a obdobně to vypadalo na Tymákovské, kolem Žďárské cesty nebo v Soukenické ulici. Neplánovanou brigádu absolvovali basketbalisté SKB. „Máme novou střešní krytinu, přesto se na palubovce haly objevily minimálně tři centimetry vody,“ hlásil jeden z dobrovolníků Jiří Sýkora.

Berounka dala o sobě vědět na severu. Stupínek bdělosti přerušil chod přívozu pod Darovou a vodáci si nemohli půjčovat lodě v Liblíně.

V pohotovosti byli od čtvrtečního podvečera příslušníci SDH Hrádek. Před 19. hodinou čerpali vodu ze zatopené stavby v Mirošově, kde voda nepřetržitě přitékala do sklepa.

Po návratu jednotka postavila protipovodňovou stěnu a pravidelně prováděla monitorovala dění na všech ohrožených místech. S důrazem na Klabavu, jejíž hladina dosáhla během noci II. stupně povodňové aktivity. Což pokračovalo i během pátku, kdy se řeka blížila ke stavu ohrožení. Kvůli bezpečnosti obyvatel města byla uzavřena cyklostezka.