Dramatickou noc zažili obyvatelé Rokycanska. Hladiny řek stoupaly, v některých místech dosahovaly až třetího stupně povodňové aktivity. Nejhůře na tom byla Klabava.

Ohlašovaná velká voda v regionu kulminovala po půlnoci. Hrázný Klabavské přehrady Jiří Grosskopf sledoval nebezpečí už od čtvrtka. „Kolem devatenácté nastal druhý stupeň ohrožení, a tak jsme přivírali výpustě. Hladina ale nadále stoupala až do druhé hodiny ranní, kdy byl vyhlášen třetí stupeň. Podařilo se nám udržet vodu v korytech, což je zásadní,“ sdělil hrázný včera dopoledne.

Hasiči průběžně monitorovali stav toků, mnohokrát za směnu vyjížděli, například do Zvíkovce, Sklené Huti nebozasahovali v Rokycanech. Nejednalo se ovšem o vážnější případy, které by ohrožovaly lidské životy.

V Klabavě, Dobřívě nebo Hrádku se jevila situace nejzávaznější. Jiří Vohradský, starosta Klabavy, nás informoval o aktuálním stavu. „Koryto řeky je po okraj plné, ale myslím, že nejhorší je zažehnáno.“ Zástupce Dobříva Jan Kozlík situaci shrnul následovně: „Byla zaplavena část cyklostezky, ale vyšší riziko tady nebylo.“ Jarmila Feureislová, tajemnice Hrádku, sdělila: „Hasiči byli zalarmováni a připravena byla protipovodňová zábrana, naštěstí nebyla nutná.“