ROKYCANY - V neděli odpoledne se rozsvítí třetí adventní svíce na obřím věnci v rokycanské Spilce. Tentokrát u toho bude od 16.30 hodin Občasný pěvecký sbor ze sousední Klabavy.

ZBIROH - Pestrá paleta akcí čeká v sobotu na návštěvníky zámku ve Zbiroze. Vánoční jarmark startuje na nádvoří v 11 hodin s atmosférou speciálních chutí i vůní. Prohlídky dominanty nad městem jsou pak připravené od 14 a 16 hodin.

V podvečer dění vrcholí při adventním koncertu. Začne v 18 hodin, dějištěm bude Muchův sál a představí se tu sbor Cantate, houslové duo Andrea Jíšová, Boris Prýgl i klavírista Martin Marek.

Ilustrační foto.
Koleda, koleda má dobročinný rozměr

ROKYCANY - Kostel Panny Marie Sněžné na Masarykově náměstí je v neděli od 15 hodin dějištěm dalšího koncertu Kruhu přátel hudby. Zahrají Jan Thuri (hoboj), Jiří Hošek (violoncello, varhany) a doprovodí je sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková. Zazní adventní skladby světových velikánů.

RADNICE - Ani na startu třetí adventní neděle nezahálejí patrioti Radnic. Sraz mají zítra v půl deváté u sousoší mezi rybníky a absolvují běh, při němž nepůjde o čas ani o umístění. odměnou pro milovníky pohybu je nádherná trať křížovou cestu ke Kalvárii, hájovně, Fričkovně, Cukrovu mlýnu a kolem sídla rybářů se vytrvalci vrátí do prostoru startu.