„Jela jsme hned na osmou do zaměstnání a můžu říct, že strach byl na místě, a to nejsem žádný řidič začátečník! Říkám si, že po vsi to nějak zvládnu a dál to bude už určitě protažené, ale omyl. Dokonce i na státní silnici nad Klabavou to bylo pořád hrozné,“sdělila mladá žena. „Cestou do Rokycan jsem potkala dvě auta v příkopu a sama jsem měla co dělat, abych se udržela na silnici i na zimních kolech s novým vzorkem. Pak nastal problém s parkováním. Na sněhem zavátý obrubník se najet vůbec nedalo, takže jsem nechala auto na parkovišti dál od práce a raději jsem to došla pěšky,“ prozradila svou ranní zkušenost motoristka.

„Máme smluvně domluvené protahování se silničáři, ti nám ale ráno na poslední chvíli sdělili, že je ještě moc práce s prioritními cestami a do Klabavy přijet prostě nestihnou. Nejdříve prý odpoledne, nebo až budou mít hotové důležitější komunikace, což ale také může být až večer,“ informoval klabavský starosta Jiří Vohradský.

Situaci ale vyřešil s klidnou hlavou a kontaktoval místního podnikatele, který má trakor s pluhem a už v minulosti obec pravidelně zbavoval sněhu.
„Ráno mi volal starosta, jestli bych mu nemohl narychlo pomoci a neprotáhl obec. Naplánováno jsme měl sice něco úplně jiného, ale když jsem viděl, jak to u nás ve vsi vypadá, neváhal jsem ani chvíli,“ řekl Pavel Mendi. „Cestou pro naftu do traktoru jsem ještě stačil vytáhnout nějaké paní zapadlé auto z příkopu na ejpovické silnici,“ pousmál se mladý zachránce.