„Zkuste to při střelbě klopit,“ žádal fotbalisty před výkopem organizátor Vojtěch Duraj a odůvodnil to skutečností, že jeden ze sousedů za areálem není sportovcům právě nakloněn. Klání se týkalo osmičky mužstev. Dvě byla domácí a zbývající z Plzně nebo Nepomuku. „Po loňských zkušenostech jsme pozvali delegovaného sudího,“ upozornil účastníky Duraj a vzápětí si Klabava A v premiérovém souboji poradila s nepomuckými silničáři.

Hned ve vedlejší ulici fungoval sehraný štáb místních cyklistů. „Další závod Becker Cupu se týká výhradně mládežnických kategorií. Je jich dvanáct a začínají ti nejmenší,“ uvedl Pavel Kočárek. Šestiletí špunti se rvali s nástrahami trati statečně a odměnou jim byl v cíli uznalý potlesk fanoušků. „My jsme z Klatovska a moc se nám tady líbí,“ hlásili svorně trošku odrostlejší Josef Skořepa z Vrhavče a a Tomáš Vlasák z Makova.

Časový scénář dodrželi pořadatelé perfektně a před třináctou hodinou vyráželi kadeti. Mimo jiné se čtyřnásobným vítězem závodů Českého poháru Janem Rajchartem nebo dalším vynikajícím jezdcem Danem Lukešem.

Pitný režim byl nedílnou součástí vrcholné akce a o občerstvení diváků i cyklistů se mimo jiné starala Mirka Nachtigalová: “Předzásobili jsme se důkladně a na dračku jdou limonády i pivo.“