Zejména ty dříve narozené naladil Švejk band Milana Benedikta Karpíška. "Následovalo promítání filmového dokumentu o obci. Trvá čtrnáct minut a natáčel ho profesionál. Přesněji kameraman České televize Petr Svidenský, který je naším spoluobčanem,“ pochlubil se starosta Pavel Kočárek. Diváci si osvěžili i dva roky staré události, neboť premiéra se kvůli covidu odkládala.

S napětím pak účastníci čekali, jak dopadla soutěž o deset nejhezčích klabavských dvorků či zahrádek. Porota (prý přísně nezávislá) to jednoduché neměla, leč rozhodnout musela. „Cenu od obecního úřadu bez určení pořadí obdrželi Beránkovi, Hájkovi, Urbanovi, Šnebergerovi, Rausovi, Kašákovi, Trampotovi, Příhodovi, Bradovi a Hrubých,“ sdělila místostarostka Eva Slatkovská. Večerní produkci zajistil EKG acoustic rock a vložkou byla ohnivá šou za doprovodu podmanivé hudby. Prestižní podnik si nenechali ujít představitelé Rokycan, Ejpovic a pozvání přijali i zástupci firmy, která stavěla vodojem.

Sadaři na severu Rokycanska sklidili letní odrůdy jablek.
Sadaři už prodávají letní odrůdy jablek. Úroda bude průměrná

Dění v Klabavě se přece jen na jaře rozběhlo. Na své si přišly děti při velikonočním výšlapu a poté i začátkem června. Otěže převzali sportovci turnaji v nohejbalu a malé kopané. Nadšenci z DTJ chystají začátkem září třetí ročník pohybově laděného odpoledne pro kluky i děvčátka. Na 2. října je plánované vítání nedávno narozených lidiček.