Společně s muzikanty obešla své sousedy asi čtyřicítka maškar. Klasické masopustní postavy letos v Klabavě doplnil třeba Pat s Matem, Viking, mochomůrka, vlk, řezník nebo jeptišky, mniši i ďáblové. „Je to sranda a jsme moc rádi, že se to ujalo,“ chválila vydařenou akci například Vlasta Mendiová, která šla s kamarádkami Zdeňkou Urbanovou a Marií Schweintel za lahvové dvanáctky.

Značný ohlas měl třeba i kostým Krakonoše s Trautenberkem. „Je to super, jak chodíme po Klabavě a jíme,“ ohodnotily akci i devítileté účastnice Dominika Veselá a Anežka Urbanová. Stejně jako sedmileté Elišce Bártové se jim prý nejvíc líbili vtipné masky jezdců na trpaslících.

Masopust v Klabavě si užily desítky maškar.Zdroj: Deník / Havránek Václav

Podle medvěda Václava Pytlíka měl letošní masopust jen jedinou chybičku. „ Já jsem spokojený. Tančil jsem s každou. Jenom mě mrzí, že nebyl sníh a že jsem se v něm nemohl s těmi ženskými vyválet,“ zhodnotil medvěd.

Tradice masopustního průvodu se v Klabavě drží až v posledních pěti letech. „Moc jsem nevěřil, že se to ujme. O to větší mám radost, že se tahle akce chytila docela dobře,“ přiznal starosta Klabavy a zároveň i masopustní nevěsta Pavel Kočárek. S nápadem uspořádat masopust prý přišly Marie Borovičková s Danou Pytlíkovou a Evou Slatkovskou. „ Nic se tady totiž nedělo a na zábavy lidi nechodili. Tak jsme si řekly, že to zkusíme a že si nějakou zábavu uděláme,“ svěřila se Marie Borovičková v roli medvědářky.

Masopust v Klabavě si užily desítky maškar.Zdroj: Deník / Havránek Václav

Na zrodu klabavského průvodu měli velký podíl i místní muzikanti Josef Pekárek s harmonikou, kytarista Pavel Borovička a bubeník Vlastimil Rajzr, za kterého letos zaskočili přespolní kamarádi. Jmenovitě Ladislav Šubrt s houslemi a harmonikář Ladislav Pouzar.