Víkendové zprovoznění nebylo jen o velkých slovech a činech, ale především o ukázce jednotlivých odvětví. Dělnická tělovýchovná jednota nyní registruje pětasedmdesát členů. Futsalisté, kteří startují ve III. třídě přeboru Plzeňska, si pozvali k premiéře celek TBC a přítomní zatleskali po čtrnácté hodině prvním gólům. Po nich se představili národní házenkáři Litohlav a Újezdu včetně prvoligového rozhodčího Zdeňka Kuglera.

„Tuhle pozvánku jsem nemohl odmítnout,“ vyjádřil se sudí, který možná bude jezdit do Klabavy pískat mistrovská utkání. Je pravděpodobné, že Litohlavští při úpravě svého hřiště využijí areál u sousedů. „Tak to je hodně lákavá představa. Mohli bychom sledovat doma druholigová utkání,“ vyjádřil se za místní patrioty Václav Pytlík. Ani to však ještě nebyl konec ukázek.

Bratři Ungrové (válí mimochodem i za hokejový tým DTJ Klabava v elitní skupině meziokresního přeboru) přichystali desítkám diváků tenisovou exhibici. Nalajnovány jsou ovšem i čáry pro volejbal a nohejbal. Dění doprovázela produkce muzikantů z Hrádku. Tečka za nevšední sobotou se odehrála večer na tanečním parketu.

Pro klabavské nadšence měl slova chvály Josef Morávek z ústředí DTJ: „Máme v republice sto jednot. Z nich čtvrtinu aktivních a Klabava se řadí mezi ty nejlepší.“ Není divu, že z loňské desetimilionové dotace pro celou organizaci putovala třetina prostředků do obce u Rokycan. Zdejší nadšenci se třikrát zúčastnili celostátních sportovních her DTJ a vždy dovezli množství medailí. „Přitom jde o ryzí amatéry. Například hokejisté skládají před sezonou po pěti tisících korunách a také futsalisté jezdí všude za své. Naši pokladnu zatížila rekonstrukce, která ale stojí za to,“ dodal Rada.