Knihovnice opět přichystaly na květen atraktivní nabídku. Hned ve čtvrtek 16. května od 16 hodin tu cestovatel Jiří Kafka nabídne přednášku o Pobřeží slonoviny. A sobota 18. 5. je vyhrazena výměnnému obchodu dětského a dámského oblečení pod křídly rodinného klubu. V závěru měsíce, přesněji ve čtvrtek 30. května, čte rokycanská autorka Jitka Kačánová ze své nové knihy Bety z Bigasovny (příběh rodiny ze šumavského pohraničí).

Klub komorní kultury na nádvoří knihovny bude 24. května dějištěm produkce Harcířů. Šermíři zprostředkují školákům dvě vystoupení od devíti a deseti hodin. Pondělí 27. 5. je vyhrazeno Brémským muzikantům a pohádce O Karkulce a Karkulákovi. V deset hodin pro ty nejmenší a v 16 hodin pro veřejnost.

V paletě pořadů rokycanských knihovnic nelze přehlédnout zapojení dříve narozených. Virtuální univerzitu třetího věku dokončilo minulý měsíc všech 33 studentů. Věnované byly přednáškám o geniálním architektovi a zakladateli barokní gotiky Santinim. Právě po jeho stopách vyrazili cestovatelé v úterý 14. května do Plas a Mariánské Týnice. Závěrečný seminář s předáním pamětních listů se pak odehraje 23. května v Berouně a budou u toho představitelé pořádající České zemědělské univerzity. Senioři mají vyhrazena i pondělní setkání v Zeleném domě za kašnou. Rokytička potěší 20. května především posluchačky s vystoupením ke Dni matek a začíná se ve 14 hodin.

Mohlo by Vás také zajímat: Knihovna v Rokycanech se zelená. Čtenáři si vyměňují biosemínka i rostliny

Zdroj: Deník/Veronika Krátká