O veselí v obci se ale přičiní i Muzeum Středních Brd. „Nejen, že budeme mít po oba dny otevřeno od deseti do sedmnácti hodin, ale navíc bude v areálu muzea po celé sobotní odpoledne, a to od dvou do sedmi, pro děti k dispozici skákací hrad a skluzavka,“ uvedl Martin Lang. Na své si přijdou také vyznavači divadelních představení, dramatických i veselých okamžiků, soubojů a historických zbraní – vše naráz ve vystoupení skupiny historického šermu Harcíři z Rokycan.

Na 15. hodinu je naplánovaná vernisáž. „Své obrazy a grafické práce představí Karel Dvořák,“ informoval Tomáš Makaj, který výstavu zahájí. Doplnil, že hudbou pomůže atmosféru navodit Marie Hixová s Ivanem a Miloslavem Orcígrovými.

Ve velkém sále společenského domu se v 15 hodin mohou děti pobavit při představení divadla Dráček. Od sedmnácti sál patří Pohodovce, v devatenáct je střídá Chuan Pedro Rodriguez a ve 21 hodin hard rocková skupina Tanit.

Napilno mají sportovci. V sobotu pořádají na Spartaku nohejbalový turnaj trojic a v neděli je hlášeno setkání starých gard v kopané. K dalšímu se vrátíme.