VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolaudace: ZŠ v ulici Míru se představuje

Rokycany – Úterý je velkým dnem pro 207 žáků a jejich učitele ze ZŠ ulice Míru. Jejich kmenová školní budova, kterou kvůli rozmnožení dřevomorky a dílu červotočů děti musely v roce v roce 2007 opustit, se po rekonstrukci kolauduje!

8.12.2009
SDÍLEJ:

Základní škola v ulici Míru v Rokycanech.Foto: DENÍK/Archiv

„Město tehdy o prázdninách chtělo opravit ve škole podlahy a po jejich odklopení dělníci přišli na to nadělení,“ připomněla místostarostka Marie Hlávková. A tak se během prázdnin musela škola vystěhovat do náhradních prostor, její budova byla ze statického hlediska nebezpečná.

Ve výběrovém řízení na zhotovitele, které se uskutečnilo počátkem roku 2008, vyhrála firma S + H. „Namísto odhadovaných 126 milionů nákladů na přestavbu zvítězila v soutěži nabídkou 106 milionů. „Opravdu se do toho také vešli, což se dnes málokdy stane. Obvykle firmy požadují peníze za vícepráce,“ hodnotila Hlávková. Tento aspekt město vítalo, žádost o dotaci přes ROP totiž nevyšla.

Rekonstrukce školy vůbec nebyla snadná, budovu bylo třeba prošpikovat železnými traverzami, jen tak za odstraněné podlahy a stropy bylo možné vytvořit nové. Panovaly obavy, aby se po sundání střechy zdi nerozjely, když zbyl jen prázdný skelet. „Památkáři se zase strachovali, aby nespadla horní římsa. Vydržela ale, všechno bylo důkladně podchycené a se– šroubované,“ zavzpomínala místostarostka.

Dodržování stanoveného harmonogramu prací, jenž se přes složitost rekonstrukce dařilo dodržovat, vychýlil problém se spodní vodou ve sklepech. Zčásti bylo třeba dokonce vytvořit i nový projekt. Závadu se podařilo zvládnout, ale zůstaly obavy, že sklepy nevyschnou a termín předání se oddálí. Už tak stavbaři kvůli vyčkávání města na dotaci začali déle. Nakonec termín klapl a v úterý se kolauduje.

Každé patro je jinak barevné, k dispozici je 18 tříd a odborné učebny. Využitých ale zatím bude 12. Je na škole, aby po době určité stagnace zase začala víc nabírat prváčky a prostory zaplnila. ZŠ získá také novou orientaci, a to na počítače, jejichž výuka bude rozšířená.

„Jsme moc rádi, že budeme zpět, a plánů máme hodně, včetně zapojení interaktivního hřiště s programovatelnými úkoly pro výuku a dalších zajímavostí,“ sdělil ředitel Josef Baum a my se k nim ještě vrátíme.

Prvního března se má škola otevírat, hned po kolaudaci začíná stěhování vybavení, žáci se vrátí během února.

Autor: Božena Šopejstalová

8.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení