„Počet našich výjezdů se nevymykal normálu,“ dozvěděli jsme se ve čtvrtek ráno na dispečinku záchranné zdravotnické služby nedaleko Kovohutí. Rovněž profesionální hasiči z Komenského ulice necestovali nikam daleko. „Jen dvacet minut po půlnoci jsme měli nahlášen požár kontejneru. Díky okamžitému zásahu se nestačil ani rozhořet,“ hlásil spojař HZS.

V porodnici marně čekali na příchod prvního človíčka nového letopočtu. Dvě děti tu vykoukly na svět v úterý 30. prosince a další dvě si zvolily Silvestra.

Jedenatřicátý prosincový den patřil dopoledne nakupujícím. Pak přebírali vládu návštěvníci restaurací, ale hodně bylo i sportovců. V okresním městě si desítky lidí nenechaly ujít volné bruslení a kolem 14. hodiny nechtěli vzít běžci a cyklisté na vědomí, že se obvyklá vyjížďka nekoná. „Pozdravujte v deníku organizátora Standu Gabriela. Přejeme mu brzké uzdravení,“ požádali nás o vzkaz U Václava Ján Korytár s Miloslavem Fryčem. Měli za sebou sice dopolední závod v Plzni, ale také chuť protáhnout dále svá těla.

Se soumrakem se začaly ozývat první detonace a přehlídka pyrotechnických pomůcek vrcholila dlouho po půlnoci. Velkorysejší ohňostroje pod dohledem odborníků uspořádali na počest roku 2009 například v Rakové nebo ve Zbiroze.