Zprávu o neobvyklém nálezu nejprve přijali městští strážníci, kteří okamžitě zalarmovali odborníky. Hada zpacifikovali a převezli do záchranného centra živočichů.

„Jednalo se o korálovku sedlatou, která zřejmě utekla chovateli v blízkém okolí. Domovinou této nádherné užovky je totiž severní a střední Amerika. V tomto prostoru vytváří celou řadu poddruhů, které se vyskytují v rozdílných biotopech. Můžeme je nalézt v lesích, kde se ukrývají ve spletích kořenů. Jiné obývají stepi, skaliska a některé zasahují i do horských oblastí. Dorůstají délky 70 až 130 centimetrů. V přírodě loví malé savce, ještěrky a jiné hady. Aktivní jsou v noci, ve dne je lze zastihnout jen velmi zřídka. V přírodě přezimují od října do dubna,“ uvedl šéf organizace ČSOP Pavel Moulis.

Zimní počasí není důvodem k odpočinku rokycanských ochránců přírody. Provozují akreditované ekocentrum, zabývají se výchovou dětí i mládeže a zajišťují péči o volně žijící živočichy. Několik výjezdů zaznamenali hned po prvním lednovém dnu. Kromě zmíněného hada to byla automobilem sražená srna, probuzený ježek či zraněný dravec, potřebující okamžitou pomoc.