Rok 2020 byl kvůli častým restrikcím dokonalou prověrkou. Platí to i pro obecní investice?

Rozhodně, neboť jsme museli plány značně redukovat. Přesto se povedlo dokončit veřejné osvětlení se 32 sloupy v Uhrech, což je spodní část Kornatic. Stožáry musí být maximálně dvaatřicet metrů od sebe, takže vidět je tu po setmění pořádně! Pro hasiče jsme pořídili dýchací přístroje a začali stavět přístřešek pro muzikanty ve víceúčelovém areálu. O kousek dál došlo na rekonstrukci kurtů pro nohejbal a tenis. Jsou pootočené, s novým povrchem a a dlažbou u vchodu.

Směrem k Mešnu vyrostla nová alej s více než padesáti vysokokmenými stromy. Vesměs jde o starší a vyzkoušené odrůdy.

Letopočet 2021 je přece jen veselejší?

Začátek roku sice moc optimistický nebyl, ale podařilo se vybudovat nové dveře do sálu kulturního domu, bytelnou hradbu při vstupu do areálu nebo terasu před hospodou včetně zámkové dlažby.

Políčeno máme na několik dotací a neoficiálně vím, že jsme uspěli s rekonstrukcí hasičárny. Jenže dokumentace před pěti lety počítala s pěti miliony a při dnešních cenách materiálů se asi zapotíme.

Osobně se moc těším na maketu Lopaty, která bude mít prostor před kulturním domem. Připomenuty tu budou tvrze Mydlná, Javor a Neslívy. Finančně tenhle projekt podpořila Místní akční skupina Activios. A jen pár metrů vedle se rýsuje stálá expozice staré zemědělské techniky. Už je tady osm zachovalých strojů. Pluhy, kultivátory nebo vyorávač brambor.

Chtěli bychom opravit silnici směrem k Lipnici a přemýšlíme o prodloužení vodovodního řadu.

Takže Kornatice jsou pro starousedlíky i nové obyvatele ideálním místem k životu?

Jsem přesvědčen, že určitě! S krásnou přírodou a množstvím společenských aktivit. Teď v červenci jsme si připomněli mistra Jana Husa pochodem na Ořechovnu, kde je mimochodem vysázeno tři sta stromů.

Prostředí se tu líbí i svatebčanům a právě poslední červencovou sobotu mne čeká ve zmíněné aleji další obřad.