KORNATICE - Sobota 9. března bude v obci na jihu hektická. Klub aktivních žen zve od 14 hodin domácí i přespolní na Velikonoční jarmark. Uskuteční se ve stodole u kurtů s občerstvením a nabídkou dekorací i svátečních produktů. Od 20 hodin bude sál kulturního domu dějištěm hasičského plesu. O doprovod se postará kapela Václava Žákovce a chybět nebude bohatá tombola.

STRAŠICE - Pionýrská skupina Trojlístek Strašice a místní knihovna pořádají ve Společenském domě Strašice a jeho okolí Prodejní velikonoční výstavu. Už od 8 až do 16 hodin budou k dostání rukodělné a řemeslné výrobky, cukrovinky, uzeniny, sýry i materiál na velikonoční tvoření. Chytsají se také různé workshopy, vstup je zdarma.

ROKYCANY - Muzeum dr. Horáka společně s vedením města vyhlásilo opět výtvarnou jarní soutěž pro žáky mateřinek a prvního stupně ZŠ. Letošní téma je O nejhezčí velkou kraslici. Času je zdánlivě ještě dost, ale ve školkách i třídách devítiletek se už osazenstva náramně snaží. Několik zajímavých velikonočních kompozic už je v muzeu a porotci to nebudou mít lehké. Vyhlášení výsledků bude 23. března při akci Velikonoce v muzeu.

Pozvánka na Zabijačkové hody v Bušovicích.
Hospodský zve na Zabijačkové hody. Potkáme se při sobotě v Bušovicích?

ROKYCANSKO - Hned v osmi obcích Rokycanska je v sobotu 9. března zajištěn svoz nebezpečného odpadu a zpětný odběr nefunkčních spotřebičů včetně zářivek nebo akumulátorů. Speciální vůz dorazí nejprve do Mešna (8.00) a zastaví v dalších místech: Štítov v 8.25, Dobřív 8.55, Pavlovsko 9.20, Litohlavy 10.00, Bušovice 10.30, Sedlecko 10.55 a Střapole 11.15 hodin.

MIROŠOV - Seriál přednášek Jak neuvíznout v síti je v sídle mirošovského úřadu určený především seniorům. Vždy ve středu od 15 hodin ale mohou dorazit i ti mladší, pokud je zajímá tématika internetové gramotnosti. Začínalo se 6. března a druhý díl je přichystaný na 20. března s názvem Věř, komu věříš, měř (o manipulaci a pravdivosti zpráv). Dalšími termíny jsou 27. březen, 3. a 10. duben.