VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kornatický velitel naléval kolegům čisté víno

Kornatice - Hasiči z obce na jihu Rokycanska patří k elitě okresu. Přesto při jejich oslavě zaznělo pár námětů k přemýšlení.

8.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Řádem svatého Floriána se pyšní od soboty Sbor dobrovolných hasičů Kornatice. Vyznamenání získali jeho členové k 75. narozeninám SDH!
Ubývají nadšenci

Zatímco nestor Vladislav Strejc starší se při dopolední bilanční schůzi věnoval historii, velitel Strejc junior se věnoval minulým pěti létům. A ve své podrobné zprávě připojil pro kolegy několik námětů na přemýšlení: „Přestože se počet obyvatel výrazně zvýšil, ne všichni se zapojili do dění v naší vesnici. Kvůli malému počtu návštěvníků jsme přestali pořádat pouťové zábavy. Přehodnotit musíme i Loučení s prázdninami a složitě se shánějí organizátoři. Třeba na letní slavnosti,“ uvedl řečník, který připomněl i klesající zájem o jarní vycházky do okolí obce nebo marnou snahu o vybudování vlastního hřiště.

Soutěžní tým září
Pozitivních momentů od roku 2006 bylo naštěstí více. Hasiči uspořádali divadelní představení a při hře Pygmalion radnických ochotníků praskal sál ve švech. „V únoru chceme do Národního divadla,“ prozradil velitel. Alespoň jednou ročně chce zorganizovat zábavu s rockovou kapelou, která by přinesla tolik potřebné peníze. Kromě příspěvku od obce je sbor získává svozem železného odpadu. Stále populární je stavění májky, zdobení vánočního stromu a posvícení včetně Pěkné hodinky.

Samostatnou kapitolou budiž požární sport. Kornatičtí v ´pětiletce´ absolvovali přes osmdesát soutěží (nejvíce v roce 2008) a většinou jim patřily medailové stupně. Při okresních finále tým v červenočerných dresech se znakem obce nemá soupeře a Jan Skala například získal výtečným časem nad sedmnáct vteřin první výkonnostní třídu. „Kromě domácích jsou platnými členy družstva i přátelé z Nevidu, Strašic a odjinud,“ konstatoval Strejc. Nevynechal ani účinkování jednotky požární ochrany obce, která je devítičlenná. Nejnovějším přírůstkem v technickém vybavení je elektrocentrála od policistů z hlavního města. Sice hodně těžká, ale to Kornatickým nevadí.

Více přímo v Deníku.

Autor: Václav Havránek

8.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení