„Naši řidiči dost lamentovali, že leckde to bylo s průjezdností silnic obtížné,“ uvedla Monika Frídelová z pekařství v Rokycanech. „Největší zpoždění nabrali na Radnicku a Zbirožsku, tam to bylo tak kolem hodiny a půl,“ dodala. Ke zbirožskému zámku nevyjeli pekaři vůbec, domluvili se ale s kastelánem, který transport nahoru vyřešil.

Hodinu před polednem postrádali pečivo třeba ještě v Kornaticích. „Pekařští sem nedorazili z Hořovic. Krámská volala do výrobny, ale řekli jí, že řidič je ještě na trase a že nevědí, co se děje – kde uvízl,“ sdělil starosta Jindřich Šustr. Dodal také, že lidé netrpělivě vyčkávají, ale že je situaci těžké řešit tím, že by se pro pečivo do obchodu někam rozjeli. „Zboží bylo dopředu objednané, takže co potom s tím původním?“ objasňoval.

Podle zkušeností z neděle se místní domnívají, že zásobovací vůz neprojel břečkou na silnici. „Z Mirošova neprotahovali, naházeli sůl do sněhu a jak povolí, nedá se projet,“ slyšeli jsme.

Představitel Vísek Václav Štokr konstatoval, že obec leží na hlavní trase komunikací třetí třídy. „Díky silničářům a člověku, kterého si obec na údržbu místních cest sjednala, je sjízdnost v okolí slušná,“ mínil. Tím, že obchodník sám zaváží krám zbožím, odpadá také spolupráce s dopravci potravin. „Pečivo tu ráno bylo,“ dodal Štokr.