„Přes trvající liják a zamračenou oblohu jsem stále věřili, že se svatý Petr smiluje. V deset hodin jsme to však museli odpískat,“ posteskl si starosta Jindřich Šustr.

Odvoláni byli stánkaři, muzikanti i zástupci firem, jejichž expozice měla areál SK zaplnit. „Hodně nás mrzí, že nepřijeli baviči Náhlovský a Mladý. Nekladli si žádné zvláštní podmínky, jenže teď nevíme, jak to bude vypadat za rok,“ dodal za organizátory Jiří Lev.

Místní hasiči a sportovci, kteří celodenní menu zajišťovali, přesto nesložili zbraně. Ve stodole zkulturnili prostředí pro odpolední vystoupení skupiny Sifon i pro večerní taneční zábavu s kapelou Václava Žákovce. Což v překladu znamená, že zakryli stroje pro zimní údržbu silnic a siláci nosili na podlahu obří dřevěné desky.

„Získali jsme dotaci, která bude stačit na opravu střechy a nahození stěn. Jen povrch zatím zůstane antukový. O umělém si můžeme nechat jen zdát, protože by vyšel zhruba na půl milionu,“ konstatoval Šustr. Rozměry prý stačí na tenisovou dvouhru a oblibě se prý těší badminton.

Nevěřící návštěvníci, kteří přes nepřetržitý déšť dorazili, neodcházeli zklamáni. Pod střechou restauračního sálu si prohlédli výstavu letadel a tanků z období od první světové války až po boje v Perském zálivu. „Modely jsou ze stavebnic, ale navíc jim dodáváme co nejvěrnější doplňky,“ uvedli otec a syn Pařízkové z Rokycan, autoři více než šedesáti exponátů.

Kornatické společenské organizace tu ve fotografiích a kronikách představily celoroční náplň činnosti a rušno bylo také u stolku s keramickými výrobky hrádeckého sdružení Ně-Ha.