„Podle předběžných propočtů jsme ztráty dohnali,“ sdělil. „Tak teplý srpen od roku 2004, co jsem koupaliště převzal, nepamatuji. Areál tento měsíc navštívilo dvacet tisíc a šest set návštěvníků,“ informoval a přidal další údaje. Za deset květnových dnů, hned po zahájení provozu, si přišlo zaplavat 970 návštěvníků. Naproti tomu za celý červen jich bylo jen 848 a za červenec, na který se tradičně spoléhá, to bylo patnáct tisíc. Chladné počasí si vybralo daň. Srpen to ale napravil.

Podle názoru mnohých se o naplnění městské kasy z koupaliště příznivě postaraly i hudební festivaly. „Patrné to určitě bylo, ale na druhou stranu – při těchto příležitostech se sem řada lidí snažila dostat přes plot. Měli jsme tu i pár podnapilých borců, ale to se všechno dá ohlídat,“ sdělil za plavčíky Rostislav Klement. S ním na stanovišti slouží vždy jeden až tři další kolegové, počet určuje počasí. Celkem se jich střídá deset.

S disciplínou návštěvníků podle nich vesměs potíže nejsou, ani s úrazy. Sem tam nějaká odřenina či vosí štípnutí. „Ani s exhibicionisty jsme tu neměli potíže. Občas se někdo namísto v kabinkách v rychlosti převléká na místě či se nějaká dáma sluní nahoře bez, ale většinou v ústraní a bez provokování ostatních,“ dodal Klement.

Problematické hosty letos nezaznamenala ani pokladní Marie Brožová. Jenom ji mrzí, když se v pět odpoledne musí s lidmi dohadovat, že bez placení je skutečně dovnitř pustit nemůže.

„Od minulého pátku se nám množí případy nočních návštěv koupaliště. Už zasahovala i městská policie. Kromě porušení řádu jde o to, že v této době není dobré se koupat. Čistíme vodu dezinfekcí a při momentální koncentraci, která v tu chvíli je, by mohlo dojít i k podráždění pokožky,“ informoval Moravec.

„Rokycanské koupaliště je v moc pěkném prostředí a je tu krásně čistá voda,“ pochvalovala si Denisa Krejčíková. „Jsem tady s vnučkou a moc se mi tu líbí. Když se jdete u nás v Praze koupat, je tam hlava na hlavě. Tady si člověk zarelaxuje a příjemně se uklidní,“ porovnával další z návštěvníků Bohumil Houdek.

Je zvykem, že i Rokyčáci, kteří se odstěhují, v létě cestu na koupaliště města najdou. Potvrdil to například Martin Engler, který sem pravidelně dojíždí se synem z Plzně – Doubravky. „To všechno je vlastně nejlepším uznáním práce lidí, kteří se kolem plaveckého areálu točí,“ podotkl Moravec.