Výročí připomene výstava a také kulturní program. Město tak chce navázat na tradici koncertů, které se v areálu konaly před několika desítkami let. V těchto dnech se druhé největší koupaliště v republice naplno připravuje na novou sezonu.

Koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních se letos poprvé otevře 1. června. Sezona potrvá do konce srpna. „V minulém týdnu jsme začali s napouštěním vody z Klabavy. Za hodinu čerpáme z řeky 43 kubíků, voda se samozřejmě čistí pomocí pískové filtrace. Pokud nám bude přát počasí, potrvá čerpání zhruba tři týdny. Pokud budou silné deště, voda v řece se zakalí a v takovém případě musíme čerpání přerušit,“ vysvětluje vedoucí koupaliště Zdeněk Frána.

Zdroj: Deník/Veronika Krátká

Přípravy na sezonu začaly už koncem března úpravami trávníků. „Pokračují nátěry laviček a mol. Postupně montujeme čerpadla na vodní atrakce a v příštím týdnu začneme s opravami dřevěných pergol,“ doplňuje Frána. Pokračuje také nábor brigádníků. „Potřebujeme plavčíky, pokladní, uklízečku. Na letošní sezonu se už podařilo personál z velké části zajistit,“ dodává. Celodenní vstupné zůstane stejné jako v loňském roce. Dospělí zaplatí 100 korun, rodinné vstupné vyjde na 280 korun, zlevněné pak na 80 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma.

Kulturní program, který naváže na prvorepublikovou tradici, se do areálu vrátí 28. června. Město tak oslaví nejen 90. výročí otevření koupaliště, ale i konec školního roku. „Odpoledne bude patřit dětem, na večer chystáme dva koncerty, a to jazzový koncert místní umělecké základní školy a potom vystoupení skupiny Prázdné lahve. Vstup bude zdarma,“ sděluje mluvčí města Adriana Jarošová.

Rokycany otevřely novou kompostovací veřejnou toaletu finské technologie, jedinou svého druhu v České republice.
Rokycany mají první kompostovací toaletu v Česku. Čím se splachuje?

Se změnami, kterými prošel areál během devíti desetiletí, seznámí návštěvníky výstava historických fotografií, plakátů a projektů městského koupaliště. „Uvítali bychom, kdyby nám s přípravou výstavy pomohli občané a poskytli nám kopie fotografií, dobových vstupenek, případně pohlednice a plakáty,“ doplňuje mluvčí.