„Po rozsáhlých povodních neteče do koupaliště voda. Hladina je totiž v potoce asi o metr a půl níž. Nejprve by se musel obnovit jez a jen tato akce by vyšla asi na téměř čtyři miliony korun,“ vysvětlil starosta Jaroslav Perlík. Zastupitelé města v čele s ním tak žádali před dvěma lety o dotaci z operačního programu životního prostředí. Tu však nedostali.

Hrádečtí se ale koupaliště zřejmě nedočkají ani v budoucnu. „V současné situaci, kdy nemáme dostatek prostředků, by byla možná třináctimilionová investice přepychem. Peníze je potřeba vložit jinam, do něčeho důležitějšího,“ uvedl Perlík. Nechat areál ležet ladem však vedení města nehodlá. „Pověřili jsme architekta, aby nám navrhl, jak nejlépe prostory využít,“ doplnil starosta.

Zejména střední a starší generace, které fungující koupaliště dříve navštěvovaly, připouštějí, že jim chybí. „Je to velká škoda. Areál je v klidné lokalitě a kdysi to tam bývalo moc pěkné,“ zavzpomínala jedna z tamních maminek. Se svými potomky tak v létě dojíždí do okresního města. „Tam ale bývá koupaliště často přeplněné,“ posteskla si.