Zamračená obloha, déšt a opuštěné rokycanské koupaliště. Tak by se dalo charakterizovat téměř celé letošní léto.
Za doslova světlou výjimku se dá považovat čtvrteční parný den. Tisíc tři sta nadšenců se totiž vydalo zchladit do venkovního bazénu.
„Dneska je tu úplně báječně. Ve městě je takové horko, že jsem s dětmi na koupání vyrazila,“ svěřila se Petra Holubová. Její kamarádka Alice Mrkvičková názor sdílí: „Konečně je po dlouhé době hezky. Neváhaly jsme a s Petrou vyrazila ven. Snad to není letos naposledy.“ Právě počasí potrápilo i provozovatele rokycanského plaveckého areálu Jaroslava Moravce. „Návštěvníků rapidně ubylo. Musím říct, že oproti minulému roku téměř o polovinu. Cifry přesahující tisícovku jsme se letos dočkali jen třikrát. Jednou to bylo právě ve čtvrtek.“

Kromě venkovního bazénu ovšem zájemci mohou navštívit i ten krytý. „Za poslední dobu se čísla pohybují kolem dvou set až tří set lidí za den,“ sdělil Moravec. Někteří právě kvůli počasí raději upřednostňují plovárnu. „Chodím sem docela pravidelně, ale zásadně dovnitř. Jsou tady pro tréninky příznivější podmínky,“ vypověděl Jan Dolejší. Správce plaveckého areálu k tomu připojuje svůj postřeh: „Většinou to funguje tak, že i když jsou vysoké teploty, ale nesvítí slunce, návštěvníci nedorazí.“ Milovníky léta a vodních radovánek určitě potěší meteorologické předpovědi, jež slibují na následující týden takřka tropické počasí. „Bouřky už v sobotu nehrozí. Bude jasno až polojasno, denní teploty vystoupí na dvacet pět stupňů Celsia,“ sdělila za Český hydrometeorologický ústav Plzeň Petra Opatrná. Horka ovšem bude každým dnem přibývat. Podle slov Opatrné přesáhne rtuť teploměru počátkem týdne třicet stupňů Celsia.