Okres včera brázdili představitelé Plzeňského kraje. Poté, co pohovořili s vedením Rokycan, využili zasedací místnost radnice Trianu pro své neveřejné rokování. Schválili například vstup Plzeňského kraje do Národní sítě Zdravých měst ČR. Odsouhlasili rovněž dar okresním sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska v regionu ve výši milion a 50 tisíc. Určený je na zabezpečení odborné přípravy, práce s mládeží a preventivně výchovné činnosti. Částka bude rozdělena rovným dílem, 150 tisíc má připadnout na okres.

Před polednem se radní rozdělili na skupiny a rozjeli se na různá místa Rokycanska. Hejtman Milan Chovanec s náměstkem Jaroslavem Baue– rem zamířili do Kovohutí, Domova Harmonie v Mirošově a Tění. Náměstci hejtmana Jiří Struček a Ivo Grüner s radním Petrem Smutným se vydali do rokycanské hvězdárny a na zbirožský zámek. Cílem jejich kolegů Václava Šimánka a Františka Bláhy byla nemocnice, hvězdárna a Muzeum dr. B. Horáka. K návštěvě nemocnice radní Šimánek sdělil: „Seznámili jsme se s ekonomickými plány a zjišťovali, co je třeba zajistit, aby nemocnice fungovala poplatně času a své důležitosti pro okres.“ Následně si radní prohlédli oddělení potřebující rekonstrukci i už zrenovovaná. „Líbí se mi centrální sterilizace a rentgen,“ hodnotil Šimánek. „Projednávali jsme také postoje zdravotních pojišťoven k určitým záležitostem,“ doplnil Bláha, „a potěšil mě příznivý vývoj situace v případě tomografu pro nemocnici. Přesto, stejně jako výměna oken, je všechno nadále otázkou peněz,“ míní.

K jednání, které předcházelo zasedání rady, starosta Rokycan Vladimír Šmolík informoval: „Představitele kraje jsme seznámili s investičními akcemi pro letošek. V této souvislosti jsme je také požádali, zda by projednali možnost přispět nám na kruhový objezd u Střelnice.“ Šmolík rovněž doplnil, že intervenovali i za obchvat Rokycany – Hrádek, jehož výstavba by letos měla začít, a napojení na průmyslovou zónu města.
Od 16 hodin krajští radní ve voldušském kulturním domě absolvovali setkání se starosty obcí a měst Rokycanska. Z hlediska svých resortů je obeznámili s aktuálními projekty Plzeňského kraje a poté odpovídali na dotazy.