Očkování psů zítra začíná v Oseku

Rokycansko – Veterinář Luděk Uzel navštíví ve čtvrtek 10. června další obce kvůli očkování čtyřnohých přátel. V Oseku bude od 17 do 17.15, pak se přesune do Vitinky (17.15 – 17.45) a pořad zakončí v Březině (18 až 18.15 hodin).

Chaty u Hrádku vybílil zloděj

Hrádek – Zatím unikající pachatel má na svědomí vloupání do dvou rekreačních objektů v katastru Hrádku. Přes dvacet plechovek piva a nealko nápojů si přivlastnil v prvním objektu a škoda včetně poškození domu představuje čtyři tisíce korun.

Bez povšimnutí nezůstala ani sousední nemovitost. Zloděj se násilím dostal dovnitř a po důkladné prohlídce si odnášel rybářské pruty, podběrák, rybářskou židlí a další příslušenství. Způsobil tím majiteli hmotnou újmu sedm tisíc korun a další dva tisíce bude stát oprava chaty. Po nenechavci pátrají policisté z obvodního oddělení.

Ilustrační foto.
Příkosičtí preferují tlakovou kanalizaci, investice vzbuzuje protichůdné reakce

Hrádečtí senioři se ohlédnou za činností dnes v Domě kultury

Hrádek – Dříve narození obyvatelé města absolvují dnes pod křídly Klubu seniorů výroční členskou schůzi.

V předsálí Domu kultury mohou od čtrnácti hodin uhradit příspěvky a přihlásit se na chystané zájezdy. V červenci to bude výlet do hřebčína v Kladrubech a v září projížďka lodí na Slapy.

Vlastní bilancování startuje úderem patnácté hodiny. Přestože omezení činnosti se dotklo i důchodců, uskutečnilo se několik akcí. Připomene je závěrečná fotografická prezentace.

Ranní náraz u Hlohovic

Na komunikaci mezi Hlohovicemi a osadou Skoupý havaroval v úterý před sedmou hodinou čtyřiatřicetiletý řidič Peugeotu 206. Pravděpodobně vinou mikrospánku narazil s autem do stromu. Profesionální hasiči z Radnic a s nimi členové výjezdové jednotky ze Zvíkovce zajistili prostor nehody a zlikvidovali únik provozních kapalin. Jednoho lehce zraněného účastníka převezli zdravotníci do Rokycan. Škoda představuje 52 tisíc Kč.