V rámci šňůry po přírodních amfiteátrech a zámeckých zahradách přijede 21. srpna do letního kina v Hrádku! Fanoušci mohou očekávat průřez největšími hity kapely i novinky z posledního alba 11. Koncert zahájí předkapela Define Me a Chinaski na pódium dorazí po osmé hodině.

Areál bude otevřený od 17 hodin. Lístky je možné pořídit na www.ticketlive.cz nebo na místě.

Osečtí začínají v 19 hodin

Osek – Zastupitelé a případně další obyvatelé Oseku mají dnes sraz před devatenáctou hodinou ve velkém sále úřadu. Zasedání se kromě obvyklých procedur dotkne činnosti a hospodaření společnosti, zabývající se vodou. Účastníci se budou věnovat změně územního plánu.

Volební komise v Čilé v roce 2017. Šéfovala jí Marie Matějková (vpravo), zapisovatelkou byla Zdena Srpová a v pozadí stojí František Hájek. Na snímek se nevešla čtvrtá členka Milada Kodetová.
Čilá. Nejen volební, ale i očkovací rarita

Ocenění pro Frýdu

Zbiroh, Rokycany – Medailí Artis Bohemiae Amicis byla oceněna činnost emeritního ředitele Západočeského muzea a zbirožského patriota Františka Frýdy. Předání se ujal ministr kultury Lubomír Zaorálek. Laureát obdržel prestižní resortní ocenění za celoživotní práci a péči o movité kulturní bohatství České republiky a za dlouhodobé šíření dobrého jména tuzemské kultury doma i v zahraničí.

Hvězdáři zvou dnes ve dvacet hodin

Rokycany – Hvězdárna nad městem je zpřístupněna pro zájemce ve čtvrtek od 20 hodin. Mohou pozorovat zajímavé objekty na letní obloze. Služba čeká na návštěvníky maximálně hodinu. (hav)