Čapí máma snesla v Oseku první vejce

Osek – O náporu čapí skupiny na Rokycansku jsme detailně informovali včera. Večer jsme pak zaregistrovali informaci, že na budově devítiletky v Oseku snesla čapí máma první vajíčko. Počkejme si tedy zhruba měsíc na další přírůstek.

Jarní úklid Rokycan pozítří pokračuje třetím dílem

Rokycany – Svozu objemného odpadu a bioodpadu je v okresním městě zasvěcený duben i květen. Tuto sobotu se obří kontejnery objeví znovu ve čtyřech lokalitách: v Borku u hřiště, u prodejny na Železné, v zahradní kolonii pod Žďárem a v Litohlavské ulici (u Černého kříže).

Nádoby mohou lidé plnit mezi 9. a 14. hodinou. S tím, že se mohou zbavit nábytku, podlahových krytin, umyvadel, WC mís atd.

Klabavští losovali výherce

Klabava – Za dohledu zastupitelů Václava Pytlíka a Václava Soukupa vylosoval starosta Pavel Kočárek tři výherce Klabavské velikonoční hledačky, kteří obdrží cenu od obecního úřadu. Štěstí se usmálo na Anežku Urbanovou, Olivii Borovičkovou a bratry Tremlovy.

Vandal škodil v Rokycanech

Rokycany – Mezi 9. a 15. dubnem poškodil neznámý řidič vůz značky Škoda Octavia, který stálv Rokycanově ulici před domem č. 1063. Nešika způsobil škodu přes dvacet tisíc korun a z místa ujel. Svědci se mohou ozvat na telefon 158, případně na 974 335 259 nebo osobně navštívit dopravní inspektorát v Komenského ulici 29. (vh)