Obdobné stanovisko zaujali ve Vejvanově a stejný bod programu se dostává na jednání zastupitelstev i jinde.

Osečtí se věnují financím

Osek – Od devatenácti hodin dnes jednají zastupitelé. Ve velkém sále úřadu mohou sledovat průběh i další zájemci. Uslyší informace o finančních prostředcích obce, pohledávkách a závazcích nebo zprávu o účtování za rok 2020. Diskutovaný bude dodatek statutu sociálního fondu i výše vodného a stočného za uplynulý rok.

Sbírka pro varhany vrcholí

Rokycany – Členové spolku Rokycanští patrioti připomínají obyvatelům i návštěvníkům okresního města, že končí soutěž, týkající se podpory sbírek na obnovu památek. V našem případě jde o varhany v chrámu Panny Marie Sněžné a hlas lze poslat jen do 20. června. Více informací je na stránkách spolku!

Střet dvou osobních aut na dálnici D5 nedaleko Holoubkova.
Na dálnici u Holoubkova skončilo auto na střeše, další do něj pak najelo

Část Rokycan je bez vody

Rokycany – Oprava havarovaného potrubí je důvodem dnešního omezení dodávky pitné vody v části okresního města.

Mezi 8. a 15. hodinou vyschnou kohoutky v ulicích Mládežníků, Raisově, Kozlerově, Pražské, Na Husinci, Na Svahu, Františka Kotyzy, U Třech křížů, Luční, K Borku, Dlouhé, K Potoku, Škroupově, Krátké, Voldušské, Pod Nemocnicí, Kalvárie, Skautské, Strmé a v Borku.

Zahrada v Rakové nabídne přebytky

Raková – Tuto sobotu (což je 19. června) se mezi 10. a 11. hodnou uskuteční prodej přebytků na dvoře proslulé Ekozahrady v centru Rakové. Nabídka obsahuje sazenice bylinek, rajčat, paprik, celeru a také nějakou tu zeleninu i bylinky.

Organizátoři akce přijímají s předstihem objednávky na facebookovém profilu ojedinělého areálu!

Litohlavské naděje míří na Berounku

Litohlavy – Mladí národní házenkáři TJ stráví tři dny u vody. K Berounce vyrážejí zítra a v pátek je čeká úsek z Liblína do kempu U Mloka. V sobotu pokračují do Skryjí a pouť vrcholí v neděli v Roztokách u Křivoklátu. (vh)