Srdíčka, vyrobená z papíru, vlny a magnetek, jsou určena pro sestřičky Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. „Ke dvaceti kouskům na sklonku minulého týdne jich během pondělí a úterý přibude dvakrát tolik,“ sdělovaly iniciátorky akce, jimž pomáhá také Eva Nová. Zítra dopoledne mají ženy namířeno s ředitelkou SŠ Irenou Vostrou do nemocnice v Rokycanech. Malé pacienty potěší hračkami z vlny a zajíčky ve formě bonbonů a lízátek. V nejvyšším patře komplexu jsou pak umístěni ti dříve narození.Jim jsou určeny malované perníčky. „Už před Vánocemi naši žáci pekli sváteční symboly pro záchranáře v Rokycanech a Radnicích. Teď se k tomu přidala další nádherná aktivita,“ dodala Vostrá.

Přístřešek zmizel bleskově

Rokycany – Dlouhá léta se dívali obyvatelé bytových domů v sídlišti Pražská na nevábné zákoutí. Původně určené ke sběru odpadu, jenže konstrukce postupně rezavěla a co z ní zbylo, to zničili vandalové. Navíc se tu vršily tašky s nepotřebným textilem a harampádím. Na konci minulého týdne ale byl přístřešek odstraněn a plocha zametena.

Hrádek otevře sběrný dvůr

Hrádek – Po několikadenní nucené přestávce bude dnes ve městě opět zprovozněn sběrný dvůr. Obyvatelé Hrádku ho mohou využít v úterý a ve čtvrtek odpoledne i v sobotu dopoledne.

Zoologická zahrada Plasy.
Plaské zoo by pomohl prodej tygrů. Mladé šelmy ale teď nikdo nechce

Citroën nezůstal bez šrámu

Rokycany – V polovině minulého měsíce poškodil neznámý řidič ve vnitrobloku ulice Josefa Růžičky zaparkovaný Citroën C4. Způsobil škodu za pět tisíc korun a zmizel bez ponechání kontaktu. Případní svědci mohou volat 974 335 259 nebo přímo linku tísňového volání 158.

Květná ulice byla pro ženu osudná

Rokycany – Na poslední březnový víkend nebude vzpomínat v dobrém pětatřicetiletá žena z Rokycan. Policisté ji zastavili v Květné ulici za volantem Škody Octavia. Zjistili, že dámě byl uložen před pár dny zákaz řízení na patnáct měsíců. Konkrétně do června 2022, takže má na triku maření úředního rozhodnutí.

Klabavští řešili stavbu vodojemu

Klabava – V rámci třináctého zasedání se včera večer zastupitelé zabývali harmonogramem výstavby vodojemu. věnovali se rovněž studii odkanalizování Klabavy a ve scénáři nechyběly úpravy rozpočtu, dotace nebo smlouvy. (hav)