Kdyby se někdo potřeboval zbavit přerostlých plazů (s odborným názvem Chrysemys scripta elegans, Trachemys scripta), může je nabídnout do obecního rybníka. Jedna taková želva se tu už zabydlela a mohla by mít kamarádku! Více informací na telefonu 603 315 320.

V Rokycanech rozkvetly sakury

Rokycany - V centru okresního města rozkvetly sakury. Okrasné slivoně s původem v Asii a tvarem koruny do písmene V. nádherné stromořadí lze nyní obdivovat třeba v ulici Bojovníků za svobodu.

V Rokycanech rozkvetly sakuryV Rokycanech rozkvetly sakuryZdroj: Deník/Václav Havránek

V Břasích pořádají sobotní bleší trhy

Břasy – Areál ultramarinky bude v sobotu 15. května mezi 8. a 12. hodinou dějištěm blešího trhu. Bez povinnosti povolení a nařízení, přičemž prodejci mohou dorazit už po sedmé hodině a mají umožněnou nabídku i ze zavazadlového prostoru vozidla. Více informací na: facebook.com/trhy.brasy.

Sprejer volil objekt v Rokycanech

Rokycany – Jednu z ubytoven okresního města si za terč svého řádění vybral neznámý umělec. Posprejoval zeď objektu a přivolaní policisté odhadli hmotnou škodu na šest tisíc korun.

Rakovští nakupují akátové dříví

Raková – Na obří rekonstrukci staré návsi se chystají v Rakové. Souvisí s tím koupě akátového dříví, o čemž budou dnes od devatenácti hodin jednat zastupitelé v sídle úřadu. Kromě posouzení dotací a aktuálního stavu účtů se budou věnovat i nákupu pozemku u vodárny nebo odstavné ploše pod vesnicí, kterou si svérázní jedinci pletou se skládkou odpadu.

Chomle jednala na sluníčku

Chomle – Prostranství u úřadu bylo v pondělí odpoledne místem pro setkání zastupitelů i dalších obyvatel vesničky. Kromě opravy komunikace se účastníci zabývali především prodejem části pozemků, a to hned čtyřikrát!

Ráček přijímá nováčky

Raková – Mateřinka Ráček v centru obce je dnes odpoledne dějištěm zápisu nováčků. Jenže kluci a děvčátka školku nenavštíví, jelikož úřední akt obstarají jejich rodiče, a to mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. (hav)