„Nejprve ve velkém sále sokolovny, což je nádherný prostor jak pro účastníky, tak doprovod. Jenže komplikace se stavební schránkou historického objektu znamenaly stěhování na Střelnici. Také zde byla atmosféra úžasná. Jen škoda, že při prodloužených a závěrečných lekcích bylo méně místa pro rodiče i babičky,“ říká muž, který se rozloučil se spoluorganizátorkami z městského úřadu květinami. „Mrzí mě jen, že neměl čas vedoucí odboru,“ doplňuje Krejčík.

Bez práce nezůstává, neboť nyní pořádá šest lekcí pro pokročilé v Hrádku a v Domě kultury bude pokračovat jarními kurzy pro začátečníky. A zvládnout musí i porci výjezdů. Kromě mateřské Plzně má na starost taneční v Přešticích, Klatovech i Nýrsku.

Připomeňte si letní taneční kurzy v sále rokycanské Střelnice v srpnu 2023:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Rokycany pro rok 2024 i léta následující mění od základů koncept tanečních kurzů. Nebudou už během prázdnin, kdy termín vyhovoval odpočívajícím školákům, ale komplikoval odjezdy na dovolené a při letních vedrech se potily páry i jejich rodinné týmy.

„Zásadní úpravou je přesun na září až listopad. Se dvěma běhy a začátek je plánovaný na 6. září v sále Střelnice. Novinkou jsou také noví taneční mistři, lekce povedou manželé Sedlečtí,“ uvádí mluvčí úřadu Adriana Jarošová.

Zájemci se budou hlásit od 20. března v informačním centru na nádvoří radnice.