Doslova jako v pohádce si budou za pár týdnů připadat cestující v autobusové zastávce na okraji Němčovic na Rokycansku.

Čekárna dostává finální podobu pařezové chaloupky z nesmrtelných večerníčkových příběhů o Křemílkovi a Vochomůrkovi. „S opravenou silnicí mezi Břasy a Liblínem nemohla u cesty zůstat rezavějící ostuda. A tak jsme se inspirovali Pohádkami z mechu a kapradí,“ uvedl na vysvětlenou starosta Karel Ferschmann. Rozměrově bude čekárna téměř televizní kopií. Spodní část chaloupky je z tvárnic. Střechu podpírají pečlivě vybrané větve předem daných tvarů a celkový dojem podtrhuje klasický komín, který prostě musí být nakřivo.

S nástupem přívětivějšího počasí se tu střídají řemeslníci. Zedníci, truhláři a pokud jde o vnější vzhled, bude po penetraci následovat fasáda. Jak jinak než v hnědé barvě! „Poté se pustíme do vnitřních úprav. Osazení lavic, malování a osvětlení. A pozveme řezbáře Ivana Šmída, který se postará o dvě oblíbené dubové postavičky vedle čekárny. Hotovi chceme být do oslav Dětského dne a na otevření bychom tu měli mít Jiřinu Bohdalovou,“ má jasno Ferschmann.

Investice za zhruba sto tisíc korun má i významný bezpečnostní prvek. V ještě nedávno nebezpečné křižovatce s řadou nehod vyrostl po rekonstrukci autobusový záliv a nevšední stavba navíc nutí motoristy přibrzdit.