Cyklisté snídali v Rokycanech

Rokycany - Dominika Pechancová Švíglerová je nadšenou propagátorkou projektu jízd na kole včetně projektu Do práce na kole. U kašny na Masarykově náměstí uspořádala před pár dny snídani pro cyklisty a další akce na sebe nenechá dlouho čekat. Ve čtvrtek 10. června od 17 hodin budou v Parku u Plzeňské brány vyhlášené výsledky zmíněné kampaně a oceněním nejlepších týmů. Chybět nebude občerstvení v nádherném přírodním zákoutí v centru Rokycan.

Rokycanští řeší odpady

Rokycany – Tři setkání s obyvateli města chystají na červen představitelé Rokycan. První z nich už zítra od 17 hodin v Trianě na nádvoří radnice a hovořit se bude o zavedení nového systému třídění a sběru odpadu u rodinných domků.

O týden později, tedy 16. 6., je tématem studie protipovodňových opatření. Tématem závěrečné schůzky (termín není definitivní) je plánovaná rekonstrukce ulic Smetanovy, Srbovy, V Brance a náměstí Josefa Urbana. Organizátoři kromě osobní účasti zájemců plánují on-line přenos na webu www.rokycany.cz.

Švabín je v držení vojáků

Zbiroh – Výcvikový areál na okraji města obsadí ode dneška do čtvrtka 10. 6. příslušníci Armády České republiky. Absolvují ve Švabíně vždy od 7 do 23.30 hodin výcvik, jehož součástí bude použití munice a imitační techniky. Lidé v okolí tak musí počítat s rušnějším nočním životem.

Březinu zajímají přestupky

Březina – Zastupitele čeká zítra od sedmnácti hodin a třiceti minut veřejné zasedání. Dějištěm bude sídlo úřadu, kde se účastníci budou věnovat územní působnosti při řešení přestupků nebo veřejnému osvětlení v severní části Březiny. Ve scénáři ale nechybí ani pořízení kolotoče do areálu pod Salonem a jiné podněty.

Zbirožští zvou umělce

Zbiroh – Pedagogové Základní umělecké školy Václava Vačkáře ve Zbiroze pořádají zítra přijímací řízení a talentové zkoušky. Uskuteční se od 13 do 17 hodin v sídle ZUŠ a doprovázející rodiče musí podepsat přihlášku, ohlásit rodné číslo dítěte i aktuální e-mailovou adresu rodičů. Lze přijmout žáky, kteří nejpozději 31. srpna dosáhnou věku alespoň pěti let.

Rokycanští na Benedu nezapomněli

Rokycany – Před pár dny zesnul první polistopadový starosta okresního města Václav Beneda. Bylo mu 91 let a na radnici působil v letech 1990 až 1994.

Památku muže, který během funkčního období přispěl k opravě knihovny nebo rekonstrukci Palackého ulice, si připomínají patrioti města. Svědčí o tom desítky vzkazů v kondolenční knize, umístěné ve vestibulu úřadu. Zápisy přibývají a další vyjádření můžete připojit už jen do zítřka, kdy budou předané pozůstalým.