Dobrovolní hasiči se v Mirošově na Rokycansku od noci z pátka na sobotu potýkali s vodou, která se valila do obce po vydatných deštích. Nejvíce je dnes zaměstnávala voda, která se valila do křižovatky od Příkosic.

Voda křižovatku v Mirošově zcela zaplavila, hasiči ji odčerpávali do koryta Příkosického potoka. „Zemina z polí nad Mirošovem nám ucpala kanalizaci. Voda zaplavila frekventovanou křižovatku v centru, dostala se na pozemky tří domů. Spadlo opravdu extrémní množství dešťové vody za velmi krátkou dobu," řekl starosta Mirošova Vlastimil Sýkora. V sobotu v podvečer se situace začala zklidňovat. „Kanalizační četa začne hned v pondělí zjišťovat škody," dodal Sýkora.

Rokycansko noční déšť zasáhl nejvíce. Už v jednu hodinu v noci překročila v Hrádku u Rokycan řeka Klabava první povodňový stupeň, na něm však nezůstala a vystoupala až na třetí povodňový stupeň, když kulminovala ve čtyři hodiny odpoledne na 215 centimetrech. Ještě v pátek měla hladina v řece pouhých 25 centimetrů.

Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

V Hrádku museli dnes hasiči přistoupit ke stavbě protipovodňových hrází. „Při vydatných deštích se voda z potoků nad Dobřívem a od Mirošova začne vlévat do Klabavy, tím jsme vždy nejvíce ohroženi. Hrozilo vytopení jedné z budov v areálu železáren. Nyní už je situace naštěstí klidnější. Voda postupně klesá, Klabava je od dnešní 18. hodiny na druhém povodňovém stupni," informovala starostka Hrádku u Rokycan Marcela Sobotková.

„Každých deset minut voda v řece klesá. V 17 hodin byla voda ještě na 205 centimetrech a nyní jsme na 152 centimetrech. Vypadá to už dobře," doplnil před osmou hodinou večerní tajemník města Jiří Drnec.

„Bylo hrozné sledovat, jak Klabava odpoledne stoupala. Vypadalo to, že je dvakrát tak široká než obvykle," řekl jeden z obyvatel Hrádku u Rokycan.

Podle meteorologů by srážky na západě Čech měly postupně slábnout.

Mladí muži a dívky prožili část prázdnin na parketu kulturního domu
FOTO, VIDEO: Ve Volduchách vyvrcholily taneční kursy