Vražda vedoucí školní jídelny v Radnicích

Z vraždy ženy v Radnicích, k níž došlo v pondělí 22. května, policie o dva dny později obvinila jejího 65letého přítele. Důvodem k usmrcení ženy, která pracovala jako vedoucí jídelny v místní škole, měly být partnerské rozepře.

Tiskový brífink Policie ČR k vraždě v Radnicích | Video: Deník/Václav Havránek

Změny vlastnické struktury v HC Škoda Plzeň

Změny ve vlastnické struktuře oznámil hokejový klub HC Škoda Plzeň. Bývalého hokejistu Martina Straku, teď už jen v roli spolumajitele klubu, doplnila společnost Autocentrum Šmucler. Generálním partnerem zůstala společnost Škoda Group.

close Silné spojení. Martin Straka (vlevo) a Jan Šmucler, noví spolumajitelé společnosti  HC Škoda Plzeň. info Zdroj: Deník/Petr ERET zoom_in Silné spojení. Martin Straka (vlevo) a Jan Šmucler, noví spolumajitelé společnosti HC Škoda Plzeň.

Otevření přeložky Šlovice – Přeštice zrychlilo cestu z Plzně do Klatov

Po nově otevřeném úseku silnice se mohou od 20. května svézt všichni řidiči mířící z Plzně do Klatov. Pro automobilový provoz se otevřela část nové komunikace, která je součástí přeložky I/27 Šlovice – Přeštice.

Po nově otevřeném úseku silnice se mohou už od této soboty svézt všichni řidiči mířící z Plzně do Klatov | Video: Deník/Pavel Bouda

Plzeňští házenkáři vyhráli mistrovský titul

Po dvou letech se vrátili házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje na extraligový trůn. Přestože ve finále play-off prohrávali 0:2 na zápasy, tak sérii dotáhli do rozhodujícího pátého utkání a v něm v neděli 21. května doma porazili Baník Karvinou 30:25. Plzeňští házenkáři získali šestý mistrovský titul během devíti let.

5. zápas Talent Plzeň - Baník Karviná | Video: Martin Švec

Přeštická zubařka Eva Perglerová zdolala Mount Everest

Zubařka ze západočeských Přeštic Eva Perglerová to dokázala! Stala se třetí Češkou, která vystoupala na Mount Everest. Nejvyšší horu světa zdolala jižní cestou přes ledopád Khumbu ve středu 24. května v ranních hodinách středoevropského času.

close Horolezkyně Eva Perglerová při přípravách před výstupem na vrchol Mount Everestu. Foto: archiv Evy Perglerové info Zdroj: Deník/Milan Kilián zoom_in Horolezkyně Eva Perglerová při přípravách před výstupem na vrchol Mount Everestu. Foto: archiv Evy Perglerové

Pes byl připoutaný na skobě u zdi, řetěz měl zarostlý do krku

Jen těžko se hledají slova pro to, jak zacházeli majitelé s pejskem Míšou v Černošíně na Tachovsku. Chlupatý chudáček byl uvázaný na skobě u zdi, neměl ani pelíšek. Řetěz měl zarostlý do krku, karabinku zacvaklou skrz kůži, aby neutekl. Byl bez pití, žrádlo bylo plesnivé. Pes byl rodině odebrán a případ řeší policie i veterinární správa.. Příběh Míši měl soudní dohru v průběhu roku.

Pejsek Míša byl krutě týrán. Uvázaný u zdi, řetěz měl zarostlý do krku. Upozorňujeme, že záběry jsou drastické. | Video: se svolením Psího domova Nora

Domažlické pivo sklízí úspěchy

Tvým osudem bude pivo, pronesla jedna ze sudiček u kolébky Jany Müllerové z Domažlicka, a tak se také stalo. Dnes devětadvacetiletá žena měla k českému národnímu nápoji vztah už od malička. Vystudovala příslušný obor na vysoké škole a dnes je vrchní sládkovou v Městském pivovaru v Domažlicích. Pivo tak nejen pije, ale i vaří. A sklízí s ním úspěchy.

Sládková Jana Müllerová a domažlický pivovar. | Video: Deník/Milan Kilián