Ze dvou místních organizací ho pořádá ta s číslem 278 a její předseda Zdeněk Fibrich nám řek: Závod se bude řídit mezinárodním zkušebním řádem IPO 2, soutěž se koná v disciplínách stopa, poslušnost, obrana.“

Utkají se šestičlenná družstva. Za Rokycanské se svými čtyřnohými svěřenci nastoupí Michal Vataha, už zmíněný Fibrich, Jaroslav Vaník, Zdeněk Babor, Eliáš a Čížek. Mimochodem, Fibrich minulý měsíc absolvoval výběrovou soutěž pro mistrovství republiky ve výcviku psů a vyhrál. Kvalifikoval se tak na zářijové mistrovství.

Závod na kynologickém cvičišti odstartuje 9. hodina. Už předtím, od šesti do osmi, je ale na programu sledování cizí stopy s vyhledáním odložených předmětů. Čas mezi půl desátou a půl jedenáctou je vyhrazený pro posuzování poslušnosti psů.

Po obědě se v rozmezí 13 – 14 hodin budou posuzovat obrany – vyhledání a vyštěkání figuranta a následné zadržení. Vyhlášení výsledků je plánované asi na 14.30 až 15 hodin, za přítomnosti vedení města.

Tím však dění na cvičišti nekončí. „Po skončení závodu jsme pro přátele z Německa připravili zábavný program a v 19 hodin dojde ještě na ukázku práce policejních psů,“ oznámil Fibrich.