ROKYCANY - Jitka Kačánová nabídne posluchačům autorské čtení ve čtvrtek 30. května od 16 hodin v knihovně na Masarykově náměstí. Bety z Bigasovny je reeálným příběhem šumavské rodiny!

MÝTO - Milostné manévry nastudovali herci souboru J. K. Tyl z Mýta a zopakují inscenaci v pátek 31. května od 19 hodin v sále kina. Naši vyslanci uspěli s tímto představením při Žlutickém divadelním létu a postupují na národní přehlídku.

ZBIROH - Po stopách Karla IV. se vydají návštěvníci dominanty nad Zbirohem v pátek 31. května po 19. hodině. Speciální okruh královskými komnatami a gotickými prostory hradu láká a zájemci se musí registrovat předem: 602 527 632 nebo pokladna@zbiroh.com.

ROKYCANY - Jaro v evangelickém kostele (tentokrát cembalo, trubka a flétny) pokračuje v pátek 31. května od 19 hodin v Jiráskově ulici. Skladby světových velikánů zahrají Tereza Šmatová Živná, Jan Šmat a Martin Rezek.

HRÁDEK - Legendární kapela Fešáci zahraje v sobotu 1. června v místním kulturním domě. Koncert pořádají od dvaceti hodin členové TJ a hospoda U Piráta. Předcházet mu bude akce pro ty nejmenší v rámci Dne dětí. Se skákacím hradem a soutěžemi pro kluky i děvčátka na hřišti TJ Hrádek.