Umožnilo to završení výsadby stromků. Při sečích se nejprve zaměřili na plochy, jež byly v souvislosti s oslavou výročí osvobození v permanenci. Tedy náměstí 5. května, prostor kolem demarkační linie v Borku,

Muzeum na demarkační linii, park U Plzeňské brány a centrum včetně sousedící Jiráskovy ulice.

V péči o zeleň s nimi spolupracuje firma Klail, která působí na Jižním předměstí. Tento týden se lesáci v plné sestavě stěhují na Pražskou. „Týká se to obsluhy třech traktůrků, stejného počtu křovinořezů, pohrabujících a ke slovu přijde i fukar na dočištění sousedních ploch. Na Pražské bude působit sedm našich kmenových zaměstnanců posílených o dva lidi poskytnuté nám úřadem práce na veřejně prospěšné práce,“ vysvětloval šéf lesáků Stanislav Suda. Dodal, že takové nasazení jim umožnilo završení výsadby stromečků v lesích a zatím je hotovo i ve školkách. Teď už jen netrpělivě vyhlížejí vláhu. „V zemi máme 150 tisíc stromků, z toho 30 procent tvoří listnáče – duby s buky – a 70 procent jehličnany. V tomto případě se jedná o smrky, borovice a stále více vysazujeme i jedle,“ konkretizoval Suda.

„Ze sucha jsme ale už nešťastní,“ dodal a apeloval na všechny, aby v lesích nerozdělávali ohníčky. V sobotu hořelo u Klabavy, zasahovalo tam šest hasičských aut. Příčinou požáru byla nekázeň lidí, plameny se rozšířily z ohniště.