Neměnný obrázek posledních dnů lesy hemžící se lidmi ztěžuje práci lesákům. Trpělivost s těmi neukázněnými pracovníkům Šternberské lesní správy došla.

„Už aby tohle období skončilo, zlobení se s některými návštěvníky teď máme v denním popisu práce," popsal ve zkratce problém vedoucí celku Václav Suda.

Domluva podle něj stíhá domluvu, a ne vždy přitom dotyční uznají chybu a smíří se s pokáráním. S jedním z nich už lesákům přetekla míra shovívavosti. „Se soupravou naplněnou dřevem jsme stáli před výjezdem zataraseným osobním autem a pomalu se bořili do půdy," konstatoval Suda. „Nepomohlo ani preventivní opatření, že jsme území obehnali výstražnou páskou. Ta se válela stržená na zemi." Hodina strávená čekáním byla na lesáky moc. Jednak se stání dopravci pořádně prodraží, a kromě toho už míra přetekla. Nakonec se rozhodli zavolat na hříšníka radnické muže zákona. „Policisté věc vyřešili jako přestupek v dopravě uložením blokové pokuty. Jednalo se totiž o případ parkování před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty či z místa ležícího mimo pozemní komunikaci," vysvětlila tisková mluvčí Krajského ředitelství policie PK Jana Tomková.

Nadšenému houbaři tak košíček hub přišel pořádně draho.