Letní noci a filmové zážitky patří tak nějak k sobě. I to je pro většinu neoddělitelná součást prázdnin. Na Rokycansku se v chodu udržela dvě letní kina v Hrádku a Terešově. V obou se i letos počítá s provozem. Program mají už naplánovaný. Promítání začíná tento týden.

Mezitím ale první nedočkavci už využívali příležitost, kterou v minulých dnech nabízel improvizovaný letňásek Louka U sv. Jiří v Doubravce. „Věděl jsem o něm i vloni, ale to jsem se tam nedostal. Teď jsme ho s kamarády navštívili," uvedl Martin Vrána. „Filmová nabídka tam byla celý týden zajímavá, ale času zase tolik není. Rozhodli jsme se pro Velkého Gatsbyho s Leonardem di Capriem. Četl jsem před maturitou knihu, z níž scénář vycházel, a chtěl jsem obě díla porovnat," uvedl dále Martin.

Zajímavou možností je i návštěva autokina. Z Rokycanska se lidé nejvíc vydávají opět do Plzně. „Je na místě někdejšího centra Investu u Radbuzy. Má to své kouzlo, nevadí, když i trochu sprchne. Zvuk si vyladíte na autorádiu a v autě si uděláte pohodlí jako doma u televize. Baví mě i to, že si můžeme s přáteli hned sdělovat poznatky a nikoho nerušíme," hodnotil Václav Sedlecký.

V Hrádku se přírodní amfiteátr kina nachází na okraji lesa. Sezóna tam začíná v pátek 3. července. Na programu je od 21. 30 hodin film Dědictví aneb Kurva se neříká. Pokračuje se hned v sobotu filmem Transcendence. Čas je stejný. Počítat bude vždy třeba minimálně se vstupným 50 korun.

V Terešově se letní projekce uskuteční opět v zámeckém parku, a to od soboty 4. července až do 29. 8. Promítání je naplánované na každý víkend, buď v pátek či sobotu. V červenci vždy od 21.30 hodin. Chybět nebudou ani pohádkově laděná představení. Nejbližším jsou v sobotu čtvrtého Tři bratři.

pokračování na str. 3