S příchodem letního počasí nastal čas přezouvání pneumatik. Motoristům se ale nákup těch nových prodražil, a to kvůli zvýšení nákladů na jejich výrobu. Pneuservisy na Rokycansku šly s cenami také nahoru.

Auto Běhounek, sídlící v uli- ci Dělostřelců, ceny gum navýšil pouze kosmeticky. „Pneumatiky, které jsme měli na skladě, doprodáváme za stejnou cenu jako vloni. Zboží, jež ale přijde nové, jsme o trochu zdražili,“ informoval majitel. „Služby zůstaly za stále stejnou částku,“ sdělil. „Řidiči si nestěžují, že by byly pneumatiky drahé. Jezdí pořád stejně. Většina z nich si nekupuje drahou značku gum, ale pořídí si ty levnější,“ dodal Běhounek. „Nápor na přezouvání na jaře neočekáváme. Je to tím, že motoristé často dojíždějí zimní pneumatiky i přes léto a až na zimu si koupí nové. K poslednímu březnu končí povinnost jezdit na zimních pneumatikách, tak očekáváme, že nápor zákazníků teprve přijde,“ uzavřel Běhounek.

Stejného názoru ohledně přezouvání je i majitel dalšího rokycanského pneuservisu Miroslav Kolář: „Většina motoristů si ponechá zimní. Těch, co přijedou přezout nyní, moc nebude. Velký nával neočekáváme,“ informoval.

Podle dostupných informací zdražily pneumatiky v průměru o deset procent. Ačkoliv navýšení cen není nikterak dramatické, rozhodně tato změna nakupujícím peněženky provětrá.