„Odpadli třeba dva hodně významní. Proto jsme se rozhodli, že program bude poněkud skromnější a postavený hlavně na místních souborech, které se stejně lidem nejvíc líbí,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. Přesto dvoudenní nabídka obsahuje šestadvacet bloků vystoupení.

„Cyklistický závod, který je zvláštností rokycanských oslav, a ohňostroj ale zůstanou. Pomyšlení na nákladově osmdesátitisícové kapely jsme se však vzdali,“ doplnila Hlávková.

Oproti předchozím létům naopak přibudou ukázky práce policie a cvičením se pochlubí sokolové. Kromě toho budou po Běhu pro zdraví organizovat celé sobotní odpoledne soutěže pro děti. Jinak zatím ve stručnosti: O závěr pátečního večera se postará kapela Katr. Skupina Lords s pěveckým sborem ZUŠ Da Capo a nakonec ještě Extra Band revival uzavřou zase sobotu.

„Veliký zájem o prodej na náměstí projevují letos stánkaři. Rozmanitost zachováme, ale výběr jsme zpřísnili, protože vloni někteří nedodrželi přidělené metry a vyskytly se i další problémy,“ sdělila Vladimíra Vídršperková z odboru kultury.